Neden Minik Yıldızlar

Minik Yıldızlar Okulu’nda Çoklu Zeka Kuramı, High Scope, Montessori Eğitim sistemlerini örnek alarak öğrenen merkezli eğitim ortamları hazırlıyoruz. Eğitimci bakış açımız ile geçmişten gelen bilgi, birikim ve deneyimlerimizi 21. yüzyılın yenilikçi anlayışıyla birleştirerek okul öncesi eğitim kalitesini her geçen gün yükseltmeyi amaçlıyoruz.

Modern ve Yenilikçi
Çocuklara oluşturduğumuz bu sevgi dolu ve güvenli ortamda, modern ve yenilikçi eğitim anlayışımız ile çocuklarımız daha mutlu, sağlıklı ve özsaygılı bireyler olurken sizin de içiniz rahat edecek. Onlara sunduğumuz ev konforunda, fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek etkinliklerimizle eğitim ve öğretimi keyifle yaşayacakları bir yer oluşturduk.

Yaparak – Yaşayarak Öğrenme
Öğrenme sürecinde ezbere dayalı sistem yerine, çocuklarımızın deneyim kazanarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Böylece sosyal ortamlarda daha rahat, öğrenmeye istekli ve yeniliğe açık bireyler yetişiyor. Çocuklarımız kazandığı deneyimler ile daha kalıcı bir öğrenme süreci yaşıyor.

Aktif Öğrenme Süreci
Öğrenme sürecinin içinde aktif şekilde rol almak, çocuklarımızın bilişsel gelişimlerini destekler. Empati yeteneği yüksek, öğrendiklerini uygulamada daha başarılı bireyler olmalarını sağlar. Öğrendiklerini daha kolay kavrar, daha az unutur.

Amacımız;
Parlak bir gelecek için yaratıcı düşünen, kendine ve topluma saygılı, sorumluluk sahibi, meraklı, üretici, mutlu bireyler yetiştirmektir.
- Minik Yıldızları, karakter olarak iyi yetiştirerek güçlü bir kişilik yapısının temellerini atmak.
- Ana dilimiz Türkçemizi kendini rahatça ifaderek kullanmasını sağlamak ve dilimizin yanında yabancı dillerde de farkındalık oluşturmak.
- Çocuklarımızın zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal gelişimlerini en yüksek seviyeye çıkarmak.
- Yaşadığı olaylar arasındaki ilişkileri görebilen meraklı, üretici, araştırmacı ve yaratıcı bireyler yetiştirmek.
- Arkadaş ilişkilerinde yapıcı, kendini ve kültürlerini tanıyan ve tanıtan bireyler olmasını sağlamak.
- İhtiyacı olan tüm bilgi ve kazanımlarını Minik Yıldızlar Okulu'nda tamamlayarak ilkokula hazır bir şekilde başlamasını sağlamaktır.
 
Bunları yaparken;

  • Çocuklarımızın her birinin özel yeteneklerini belirleyip, onu o yönde cesaretlendiriyoruz.
  • İngilizce dilini oyunlarla öğrenmesini ve sevmesini sağlıyoruz.
  • Küçük ve büyük kas gelişimini destekleyen etkinliklere yer veriyoruz.
  • Öğretmen rehberliğinde öğrenen merkezli hazırlanan sınıflarda çocuklarımızın keşfederek, icat etme yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştiriyoruz.
  • Ferah, geniş ve çocuklarımızın gelişimine uygun hazırlanan öğrenme ortamlarında uzman öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımızı ilkokula hazırlıyoruz.
  • Biz çocuklarımızın bedensel ve ruhsal sağlığına dikkat ettiğimiz kadar sağlıklı beslenmesine dikkat ediyoruz.
  • Biliyoruz ki bugünün minik yıldızları, geleceğin parlayan büyük yıldızları olacaktır.