Her Gün İngilizce Eğitimi

Eğlen, Öğren, Konuş…

İngilizce öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı…

Okul öncesi dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. M. Montessori’ye göre 0-3 yaş arası ‘bilinçsiz emici zihin’ yani çocuklar etrafında gördükleri her şeyi bilinçsizce kaydederken, 3-6 yaş arası ‘bilinçli emici zihin’ zamanıdır. Çocuğun zihin yapısı hala aynıyken, yetişkinden etkilenmeye başladığı ve karakterinin şekillenmeye başladığı dönemdir. 6 yaşından sonrası ise ‘bilinçli zihinsel yetenek’ diye adlandırılır.

Yabancı dil eğitimi gören çocukların düşünme becerileri tek dille öğrenim gören çocuklara oranla daha gelişmektedir Bu da yabancı dil bilen çocukların kavram geliştirme ve üst düzey becerileri kavrama konusunda tek dil bilen çocuklara göre üstün olmasını sağlamaktadır.

Bilimsel araştırmalara göre erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun matematik, ana dili ve sosyal bilgiler alanlarında da başarılı olmalarını sağlamaktadır.

Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuk çevresindeki olayları algılamada daha üst düzey başarı göstermekte, kişisel alanda da farklılıklara anlayışlı, saygılı ve hoşgörülü yaklaşmaktadır.

Bütün bunların bilincinde olan okulumuz haftanın 5 günü İngilizce Öğretmenliği Mezunu eğitmenlerimiz tarafından İNGİLİZCE EĞİTİMİ sunmaktadır. 

2 – 6 yaş grubunda bulunan çocuklarımızın okuma yazma bilmediğini göz önünde bulunduran öğretmenimiz yabancı dil eğitiminin nitelikli ve kalici olması için kuklalar, flaş kartlar, dramatizasyon çalışmaları, şarkılar ve oyunları çalışmalarında etkin bir şekilde kullanmaktadır.